+90 212 380 1963
Bize Ulaşın
info@hamisigorta.com
İletişimde kalın
 KASKO SİGORTASI

KASKO SİGORTASI

Kasko, motorlu taşıtların karıştığı maddi veya bedeni hasarla sonuçlanan kazalarda, kusurlu araç sahibinin aracında meydana gelen hasarın karşılanması için yapılan bir poliçedir. İşte kasko, zorunlu trafik sigortası ve kasko sigortası hakkında tüm detaylar…

KASKO SİGORTASI ZORUNLU MUDUR?

Motorlu taşıt sahipleri, kanun gereği zorunlu trafik sigortası yaptırmak mecburiyetindedir. Ancak zorunlu trafik sigortası sadece karşı tarafta meydana gelen veya 3. kişilerin maddi ve bedeni zararlarını karşılar. Sürücünün kendi aracında meydana gelen hasarlar ise zorunlu trafik sigortası kapsamında değildir. Zorunlu trafik sigortası mecburi olduğu halde kasko sigortası isteğe bağlı yapılır. Ancak olası bir trafik kazasında araçlarda ortaya çıkan hasarların bir kısmı neredeyse araç bedeli kadardır. Hatta bazen araçlar pert olarak, kullanılamaz hale gelmekte ve hurda fiyatında satılmaktadır. Böyle bir durumda kendi aracındaki hasarların da karşılanmasını isteyen motorlu araç sahipleri, kasko sigortası ile araçlarını teminat kapsamına alırlar.

KASKO FİYATLARI NASIL BELİRLENİR?

Kasko sigortası aracın yaşı, teknik özellikleri ve modeline göre değişen primlerle ödenir. Tek seferde ödenebileceği gibi kredi kartıyla ve taksitle ödenmesi de mümkündür. Sigorta koruması ödemenin yapıldığı veya ilk taksitin ödendiği gün başlar. Kasko sigortaları 1 yıllık yapılmaktadır. Sigorta süresince herhangi bir kazaya karışmayan araçlar için bir sonraki yıl ve izleyen yıllarda hasarsızlık indirimi gibi cazip avantajları bulunur. Kasko ana teminatları yanında, ek teminatlarla da poliçe kapsamının ve güvencenin genişletilmesi mümkündür.

 

KASKO YAPTIRIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Kasko sigortası yaptırırken poliçedeki genel ve özel şartlara dikkat edilmesi, ana ve ek teminatlar ile teminat kapsamı dışında kalan hususların incelenmesi gerekir.Poliçe bakımından yol yardımı verilip verilmediği, anlaşmalı servisler, geçici araç temini, hasar bedelinin kaç günde ödendiği gibi konular önemlidir. Kasko yaptırırken bunlara dikkat edilmesi ve en kapsamlı hizmet veren poliçenin satın alınması en doğrusudur. Unutmayın, kasko isteğe bağlı yapılan ve sizin aracınızın masraflarını karşılayan sigortadır.

Firmamız, ülkenin en iyi ve güvenilir sigorta şirketlerinin acentesi olarak, sigortalıyı her bakımdan teminat altına alan ve ekonomik poliçeleri ile siz araç sahiplerinin 7 gün 24 saat hizmetindedir. Bizden aldığınız kasko poliçesi ile nerde ve ne zaman kaza yaptığınızın önemi olmadan en kısa zamanda hizmet alacağınız konusunda emin olabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Powered by